Téma: Žhavení motoru před startem - Bobcat 331E

Autor

Správa

Vít Šťastný

Členom od: 17. 07. 2018
Príspevkov: 43

02. december 2020 12:10:07

Zdravím, přestalo mi fungovat žhavení motoru před startem, respektive ono to vždycky blblo, ale už nejde vůbec. Začal jsem to řešit a zjistil, že na motoru jsou 4 žhavící svíčky, spojené jednou dlouhou tyčkou, a drát od elektriky, původně připojený k této tyčce upadl. Tak jsem nakrimpoval nový konektor a připojil to zpátky, ale při startu kontrolka žhavení pořád nic. Zjistil jsem, že shořela ještě pojistka (nevím jestli z důvodu upadnutí drátu, nebo až po tom, co jsem to opravil). O jednu výměnu pojistky později, stále kontrolka žhavení nespolupracuje, ale bzučák (který říká jak dlouho držet žhavení zapnuté) už zase bzučí, jenže donekonečna. Přeměřil jsem relátka (podle návodu z internetu) a spínají OK, odpory taky OK, jestli jsem to změřil správně teda). Kabeláž mezi kabinou a motorem jsem celou nezkontroloval, ale to, co je vidět bez demontáže vypadá OK.

- ještě mě napadají diody, jen mi nejdou sundat abych je přezkoušel
- zkusím vyndat jednotlivé žhavící svíčky jestli fungují, ale jaký by to mělo mýt vliv na tu kontrolku?

Kdyby mě někdo ze zkušenějších mohl navést kam koukat nebo co hledat, jsem vsázel na ten upadlý drát, tak jsem trochu zklamaný, že to nespolupracuje.


Přidat příspěvek k tématu