Téma: Bobcat 331E

Autor

Správa

Boris Iván

Členom od: 19. 11. 2021
Príspevkov: 3

19. november 2021 17:11:07

Zdravím vás, chcel by som sa vás opýtať na názor a skúsenosti so strojom Bobcat 331E. Či je to vhodný stroj aj pre začiatočníka. Výhody a nevýhody stroja. Jedná sa o Bobcat s teleskopickým ramenom do 4m.
Ďakujem za každý jeden názor


Vít Šťastný

Členem od: 17. 07. 2018
Příspěvků: 43

22. november 2021 09:43:19

331E je můj druhý bagr, rv. 2000. Za tři roky jsem spokojený, je k němu podrobná technická dokumentace (anglicky) se kterou se dá dobře servisovat. Náhradní díly jsou drahé (můj názor), ale nemám srovnání s jinými značkami. Motor mám Kubota V2203 E - super. Ten teleskop jsem zatím víc ocenil zatažený, kdy se vejdu do úzkých prostor, při maximálním natažení se to opotřebovanému hydraulickému čerpadlu moc nelíbí. Největší nevýhoda je váha cca 3,8-4 tuny kdy na legální převoz je potřeba auto s nosností (většina 7,5t aut má nosnost menší).


Boris Iván

Členem od: 19. 11. 2021
Příspěvků: 3

22. november 2021 13:18:56

Ďakujem vám za váš názor a ak sa smiem opýtať cez akú stránku alebo kde nakupujete náhradné diely ? Ja som tiež kúpil pred pár dňami Bobcat 331E ako moj prvý stroj. A hlavne kvôli teleskopickému ramenu som ho kupoval ak mám pravdu povedať. To je ozaj síce nevýhoda že to má nad 3,5 tony ale to nieje až taký problém pokiaľ je to kvalitný stroj. Uvidím po pár rokoch


Vít Šťastný

Členem od: 17. 07. 2018
Příspěvků: 43

23. november 2021 08:22:41

Náhradní díly objednávám u českého zastoupení Bobcatu (mají firmu tady kousek v Liberci), můj kontakt je: Kostial.Milan@bobcat.cz
Ale když třeba odejde elektrika, tak to bastlím sám, třeba dráty jsou u mě podle American Wire Gauge (AWG) standardu, takže je nahrazuji dle schématu elektrického zapojení s pomocí tabulek na wiki: https://en.wikipedia.org/wiki/American_wire_gauge
Hydraulické hadice, řemeny, ložiska kupuji u místního prodejce; oleje, filtry, a podobně pak objednávám online z různých zemědělských eshopů, většinou se dost snažím, aby to odpovídalo specifikaci v provozním nebo servisním manuálu.

Letos mi přestala fungovat pístnice na mimoosé kopání, prostě vůbec nereaguje, ani motor nezmění zvuk, když zkouším tu funkci, ale zatím nemám dílnu, kde bych to rozebral, takže to čeká na opravu. Jinak jsem vážný problém nezaznamenal, bagr má cca 8000MTH.


Přidat příspěvek k tématu