Téma: Kubota kh 021 servisní manuál

Autor

Správa

Eda S.

Členom od: 05. 08. 2021
Príspevkov: 7

08. august 2021 10:16:42

Zdar borci,
Nedávno jsem pořídil minibagrik kubota kh 021, bohužel není v moc dobrém stavu a tak jsem se pustil do oprav, ale nikde se mi nepodařilo sehnat servisní/dílenský manuál... Nevíte, nebo dokonce nemáte k němu někdo přístup? Pro začátek by mě zajímalo označení filtrů(motorový, palivový 2x, hydraulický, vzduchový), co se dává za olej do motoru, hydrauliky, a jaký typ motoru je v bagriku namontován, nebo alespoň kde na motoru je typ vyražený? Je na něm ko vodní pumpa a nevím jak ji obednat, když nemám typ motoru.... No úplně nejlepší by bylo sehnat ten manuál, to by mi vyřešilo dost problemů, ale jestli neseženu, tak budu vděčný za každou radu.
Díky Eda.


Eda S.

Členem od: 05. 08. 2021
Příspěvků: 7

08. august 2021 10:19:37

Zde je foto motoru jestli někdo nepozná o jaky jde typ...


Eda S.

Členem od: 05. 08. 2021
Příspěvků: 7

08. august 2021 10:25:23

Ještě nevím k čemu jsou ty 2 červené kontrolky + prepinač? Zelená je žhavení a jedna z červených svítí hned po otočení klíčku a nezhasne ani pri bezicim motoru, tak se bojím aby to nebylo treba mazání? Nemáte nekdo zdání co tyto 2 kontrolky signalizují?
Dík moc.


Renda G.

Renda G.
Členem od: 12. 02. 2010
Příspěvků: 473

08. august 2021 15:44:12

na tom motoru by měl být nějaký štítek nebo číslo možná na tom žlutém nebo z druhé strany,
ty kontrolky vážně vypadají že to bude mazání a dobíjení, na tom stroji nebude žádná složitá elektroinstalace tak stačí jít po drátech, ten přepínač bude buď želva/ zajíc nebo osvětlení na výložníku, taky to chce jít po drátech

Lepší malý bagr, než velká lopata
http://www.grulich-rene.cz


Eda S.

Členem od: 05. 08. 2021
Příspěvků: 7

08. august 2021 23:13:14

Když mi nic jiného nezbyde, tak půjdu po drátech, to je jasný... Samozřejmě Kdyby byl někdo kdo to zná, je to jednodušší.
Co se týče typu motoru, tak jsem zatim nikde nic nenašel, kdybych alespoň věděl kde ho hledat...


Vít Šťastný

Členem od: 17. 07. 2018
Příspěvků: 43

16. august 2021 10:54:43

Zdravím, taky jsem si koupil bagr sám a bez zkušeností, takže první věc co jsem si sehnal byla dílenská příručka (ne pro uživatele, ale pro servisy), většinou bývají 3 části:
1. Uživatelský manuál
2. Servisní manuál
3. Katalog náhradních dílů
Nějaká část katalogů je dostupná online a zdarma v PDF do google "Kubota KH 021 PDF" a hledejte, pozor na zamoření stránkami, které po vás chtějí peníze!

V mém případě (Bobcat 331E) jsem nemohl najít neplacenou verzi pro můj konkrétní model, takže jsem si je nakonec koupil.
1. Uživatelský manuál originál z USA (vyšlo na 1100Kč s poštovným)
2. Servisní manuál (PDF kopie z Ebay, od aservicemanualpdf@yahoo.com; cca 700Kč, přišlo emailem obratem)
3. Katalog náhradních dílů (po několika peripetiích s registrací jsem si udělal kopie z oficiálních stránek bobcat v USA)

k tomu jsem si ještě přikoupil Servisní manuál k motoru Kubota, sice se částečně překrývá se servisním manuálem bagru, ale jsou tam i další podrobné informace (také zakoupeno na ebay od aservicemanualpdf@yahoo.com; cca 600Kč přišlo obratem PDF).

Jinak je spousta manuálů dostupných "zdarma" jen bohužel ten pro moje výrobní číslo ne a ne najít, ale ty manuály mi ušetřili v reálu tolik peněz za servis, že to není ani vtipné.

Například nedávno jsem hledal manuál k motoru Cummins 130 50 a velmi lehce lze najít 700stránkový servisní manuál.


Přidat příspěvek k tématu