Téma: Nové stránky bagry.cz (2014)

Autor

Správa

Ondřej Hájek

Členom od: 04. 03. 2007
Príspevkov: 2037

05. november 2013 19:35:18

Zdravím všechny. Právě se nahoře objevila nová lišta, díky které si můžete přepnout vzhled stránek do nového designu. Nejde jen o vzhled, který se mění podle velikosti monitoru, vylepšená je i funkčnost.

Stále na tom ale pracujeme, proto budeme moc rádi za jakékoliv připomínky. Zkoušet můžete i na mobilech, tabletech a spol. – těšíme se na zkušenosti z nejrůznějších zařízení. Historický Internet Explorer 6 jsme se ale už rozhodli opustit.

Podotýkám, že pokud jste si zvykli na stávající podobu stránek, může být prvotní dojem šokující. Ať už ale budete zhrození nebo naopak nadšení, dejte tomu prosím pár (desítek) minut, než vyslovíte ortel. Díky moc za veškeré názory a postřehy!

P.S. Velké čtvercové fotky se časem zřejmě ještě doladí na decentnější obdélníkové.


Tomáš K.

Mulča
Členem od: 01. 05. 2009
Příspěvků: 190

05. november 2013 21:09:33

První věc co by chtěla vylepšit je barva písma v názvech vláken. Nějakou výraznější, třeba tmavě modrou nebo tmavě červenou. Aspoň pro mě je to skoro nečitelné.Zkuste tyto barvy, mé oblíbené : #8b4c00 či #881000

-----------------------------
CAT M315
CAT 301,7D
CAT 427 F2
Dozer Komatsu D61PX


Tibor M

Tibor M
Členem od: 30. 03. 2009
Příspěvků: 444

06. november 2013 06:13:46

Je to fajn: nový, svieži dizajn. Ale prikláňam sa k farbám písma ako píše Juch.
Bolo by dobré, keď si v prihlasovaní do fóra zafajknem automatické prihlasovanie, aby to prihlásenie vydržalo dlhšie. A keď sa už prihlásim, aby sa to po prihlásení vrátilo naspäť na poslednú stránku vlákna, z ktorého som sa prihlasoval. Veľká biela plocha vľavo je daná monitorom alebo tam ešte niečo bude?
Pozdravuje tm.


Petr Mifek

Sněhulák
Členem od: 03. 06. 2007
Příspěvků: 24

06. november 2013 12:27:57

Zdravím všechny. Díky za příspěvky.

Na barvy se ještě podíváme, vrácení na poslední stránku tématu bude.

Automatické přihlašování - příhlášení by mělo vydržet 7 dnů, bez zaškrtnutí a několik měsíců se zaškrtnutím i po uzavření prohlížeče. Chová se Vám to jinak? Ještě pro jistotu znovu otestujeme.

Bílá plocha je díky centrování stránky a sloupečku s tématy nahoře. Je možné, že bychom ji v budoucnu využili pro statická tlačítka dolů/nahoru, případně rozšířili sloupec fóra, nicméně zatím je to pouze posuzováno...

Ještě jednou díky a pěkný den.


Ondřej Hájek

Členem od: 04. 03. 2007
Příspěvků: 2037

06. november 2013 18:23:21

Velké díky za první reakce, konstruktivní přístup a skvělé postřehy! A díky Petře za reakci.

K tmavší barvě písma se přimlouvám také, ani mě se nečte dobře, ale přisuzoval jsem to nastavení svého monitoru nebo stárnoucím očím. Tak jsem rád, že na tom nejsem tak špatně happy

A myslím, že se to týká veškerého netučného oranžového písma, nejen ve fóru.


Renda G.

Renda G.
Členem od: 12. 02. 2010
Příspěvků: 473

18. november 2013 19:35:19

když otevřu forum, zobrazí se mi témata kde byly vloženy poslední příspěvky, když kliknu na dané téma a je tam třeba 20 stránek, musím znovu kliknout na poslední stránku a potom sjet někam dolu,
nejde to udělat tak, aby po kliknutí na téma, se rovnou zobrazila stránka s posledním příspěvkem a nejlépe aby to sjelo až na tento poslední příspěvek bez zbytečného klikání a motání kolečkem?

Lepší malý bagr, než velká lopata
http://www.grulich-rene.cz


Ondřej Hájek

Členem od: 04. 03. 2007
Příspěvků: 2037

19. november 2013 13:24:20

Zdravím Rendo. Děkuji za skvělý tip na vylepšení.

Podle popisu kýženého chování to funguje (i nyní), ale musí se na úvodní stránce fóra kliknout na název fóra (např. Stavební stroje). Potom se kliknutím na poslední příspěvek dostanete skutečně na ten poslední bez rolování.

Důvod, proč je to až na podstránce, je, že jsme na obou stránkách (vstupní i pro každé z fór) chtěli zachovat možnost čtení příslušného tématu od jeho začátku – pro čtenáře, kteří na web nechodí tak často. To jen na vysvětlenou našeho záměru, proč jsme to udělali takto. Nebyla to snaha vám to jakkoli komplikovat.

Druhá možnost pro časté návštěvníky je chodit na nové příspěvky přímo z jejich výpisu na homepage (ale je pravda, že kvůli tomu se musí skrolovat).

A nová verze ještě nabízí třetí možnost, bez skrolování – z úvodní stránky fóra se prokliknout na začátek tématu, potom kliknout na tlačítko „Dolů na konec této stránky“, následně na další tlačítko „přejít pro vložení“ a jste tam.

To je tedy výčet tří možností, které můžete používat do doby, než připravíme proklik na poslední příspěvek z úvodní stránky fóra. Ještě jednou díky za dobrý podnět.


Pavel Dušek

prozatimni stroj 303,5c cr
Členem od: 28. 11. 2009
Příspěvků: 562

19. november 2013 16:06:44

ahoj ondro co treba vylepsit vyhledavac?treba priklad forum do vyhledavace napisu nektere zacinajici pismeno a podtim by vyskocila nabidka temat od toho pismena bylo by to fajn ale je to jen napad


Ondřej Hájek

Členem od: 04. 03. 2007
Příspěvků: 2037

20. november 2013 13:21:17

Ahoj Pavle, díky za další dobrý tip na vylepšení. Proberu to s programátorem a uvidíme, co se v tomto směru dá udělat…


Ondřej Hájek

Členem od: 04. 03. 2007
Příspěvků: 2037

25. november 2013 13:03:12

Zdravím Rendo. Přidali jsme tlačítko "Poslední příspěvek" - může to tak být?


Renda G.

Renda G.
Členem od: 12. 02. 2010
Příspěvků: 473

25. november 2013 17:44:23

možná jsem moc rozmazlený ale kdyby to tlačítko bylo hned tady http://bagry.cz/forum tak by se mi to líbylo víc

Lepší malý bagr, než velká lopata
http://www.grulich-rene.cz


Ondřej Hájek

Členem od: 04. 03. 2007
Příspěvků: 2037

25. november 2013 19:09:46

Díky za reakci, kterou jsme společně s panem programátorem s napětím očekávali. Jdeme na to, opět dám vědět.


Ján M

Ján M
Členem od: 19. 01. 2014
Příspěvků: 71

07. apríl 2014 20:07:13

Prosím ako sa dá zmenit foto v profile.Nejak som to tam nenašiel.
dakujem


Petr Mifek

Sněhulák
Členem od: 03. 06. 2007
Příspěvků: 24

24. apríl 2014 19:31:36

Dobrý den,

po přihlášení je možné foto změnit po kliknutí na "Můj profil" a následně na "Editovat profil uživatele" v políčku "Obrázek uživatele (volitelné):".

Je možné že po vložení nebude obrázek aktualizován ihned, ale až během cca. jedné hodiny.

Kdyby to nešlo, dejte vědět, díky.


Přidat příspěvek k tématu