Téma: Otočák vs Traktor

Autor

Správa


Pavel Regner

Členem od: 29. 07. 2011
Příspěvků: 40

10. január 2012 00:14:27

A ať nekončím tak pesimisticky, tak jen pro odreagování.
http://www.srandaweb.com/skoda-superb-vs-bagr-2012010095.html


Jan Čada

Členem od: 03. 01. 2008
Příspěvků: 776

10. január 2012 08:04:11

Ano pane Regnere máte pravdu s tou skládkou ,ale musím se smát.Jednou jsem to taky tak zařidil že použiju skládku nějaké firmy a dal jsem docela zálohu, do kapsy samo.Jak to dopadlo ? Dali jsme tam z30aut 2auta.Těch 28 si vzal Rus v těsné blízkosti stavby .Domluvil se s domácím,když se vyspali .Nic předem.A s tím traktorem ? Ten mám jen proto, že kdybych ho chtěl prodat tak prodělám kalhoty.Stav jak píšete a jak ho cítím i já.
A vysvětlete tomu Lubomir Keckes co mi píše že---p.Čada.Vy asi v práci spíte keď vykopete za 8hod.iba! 150m.Čo Vám vravý tak 350 až 400m.plus obedná pauza.To samozrejme v klasickej zemine(íl a pod.). V pieskovej zemi ešte viac. ----Že když nebude číst souvislosti ,tak bude trapný.(slovensky ko....).Je to tak ,proněkoho jste levný blázen a pro druhého flákač.Proč se nevyjadřujou kolik to bude stát a proč to tolik bude stát.Tak je to tady vždycky.Přeci já pro pana Keckeše nebudu specielně uvádět,že ve 150m trase bylo křížení elektriky ,30m skály a pod .Byla to informace ,že za den udělám i víc jak 60m.Konec.A ještě něco když už mě pán Lubomír rozjel.//Otočák do 10t.nemá šancu na traktor//--To není dobrá úvaha.Záleží přece,co od nich chceme.


Pan Kubala

Členem od: 05. 10. 2009
Příspěvků: 79

10. január 2012 08:43:50

Čtu tuto diskuzi a fakt se bavím... a jak si představuji pana Macha? obtloustlý chlapík v modrých montérkách, s rádiovkou, s prožloutlým knírem, červeným nosem a startkou v koutku. Ve svém milovaném traktoru má velikou tašku se svačinkou (jelita, prejt, tlačenka a ještě nějaká klobáska)... Traktor je mistr světa!


Pavel Mach

Členem od: 06. 04. 2008
Příspěvků: 1851

10. január 2012 10:51:55

No představy máte krásné. A raději se neptám co při těch představách děláte. Myslím že tento příspěvek by spíše zajímal nějakého sexuologa.


Pavel Mach

Členem od: 06. 04. 2008
Příspěvků: 1851

10. január 2012 10:57:53

Pánové já vím že mě zase napadnete ale mám dotaz. Opravdu zeminu vozíte na skládky? Když si vezmu jak je to drahý tak bych se na to ani nevy.... Dělám to tak že buď už mám okruh známejch a nebo vlezu na nejbližší obecní uřad kde děláme a skoro vždy se dohodneme kam to v obci uložíme. Skoro vždy je co kde vyrovnávat, zavážet atd. Mluvím o čisté zemině...


Tomáš Polách

Tomáš  Polách
Členem od: 10. 07. 2007
Příspěvků: 153

10. január 2012 11:01:31

V tomhle musím souhlasit. Já mám spíš zkušenost že se většinou vozí úplně jinam než bylo domluvené, obvykle to probíhá tak že jak někde rýpnu do země tak za chvilku se někdo objeví a vyzvídá kam to vozíme a že by potřeboval něco zavézt


Pavel Široký

Pavel Široký
Členem od: 14. 05. 2011
Příspěvků: 1180

10. január 2012 11:13:36

Dobrý den.Tak to funguje na vesnicích.A jen někdy.Ve městech vozíte vše na skládky.Doprava a uložení je největší položkou.Můj dopravce mi vozí za 200kč/m3.Odveze,uloží.I s dokladem o eko uložení.Jedno zda zeminu či betony.


franta o

franta o
Členem od: 07. 02. 2009
Příspěvků: 119

10. január 2012 15:05:31

Dobrý den, pane Regner kdyby jste neubral těch 40% tak by to byla moc dobrá cena, to by mě asi nikdo nezaplatil i tak pro mě po odečtení docela slušný. Váš poslední příspěvek nelze jinak než souhlasit. Doufám že nedojde na Vaše slova, prodeje bagrů atd.. viz. http://www.novinky.cz/ekonomika/2...ctvi-nejhorsi-ve-stredni-evrope.html


Tomáš Nováček

Členem od: 09. 01. 2012
Příspěvků: 7

10. január 2012 15:49:25

Ono je snadné naplácat ceny podle RTS, ale v momentě, kdy má být cena taková, aby byla pro obě strany přijatelná a někdo ji nesmyslně nepodsekl (např. jeden končil z traktorbagrem a tak nabídl 250Kč/h, protože potřeboval rychle peníze) je každé nacenění čarování (ne švindlování) a zvolení nejvýhodnějších technologických postupů. Zdá se mi, že zákon o odpadech je šitý na míru velkým recyklačním firmám, jejichž mnohé zařízení je z nesmyslných dotací. Alespoň změna pohledu na zeminu jako odpad by nám v mnohém pomohla. Pan Mach říká, že se na každé obci najde prostor pro uložení, tak v našem okolí to není pravda, naopak staré skládky a to byla jen zemina, musely být odvezeny. Tak se stává, že když potřebujete něco vyvézt, tak to musíte třeba z vesnice odvážet daleko na drahou skládku a v případě zásypu zase dovážite. Rozhodně nechci brát práci autodopravcům, ale takhle hloupě vyhozené peníze by se daly utratit třeba za kousek kanálu. Stačilo by, aby každá obec mohla snadnou legislativou vyčlenit pozemek (musel by se oplotit) pro skladování zeminy možná i čistých staveništních sutí pro pozdější zásypy, opravu polních cest a pod. Vím , že to není k tématu, ale z neustáleho popichování kdo co řekl, nebo udělal špatně ,se ani já a ani nikdo další nedozví nic, co by mu mohlo usnadnit nebo pomoci v jeho práci. Pořád mě zajímá , jak kdo řeší stoupající cenu nafty (aby bylo něco k tématu, tady jsou traktory žíznivější), nebo o tom nebudeme psát , zvolníme tempo a práci na jednu hodinu budeme dělat celý den ?


Pavel Široký

Pavel Široký
Členem od: 14. 05. 2011
Příspěvků: 1180

10. január 2012 15:54:18

Dobrý den.Ale ta doba je tady.Bazary jsou plné.Prodejci si zoufají.V této zemi,se ročně prodalo až 600 traktor-bagrů.Dnes asi polovina.Naopak se znásobilo množství, prodaných minibagrů.Jen na Bagrech.cz, co je v bazaru neprodejných verglů.Znám pár lidí co rozprodávají a končí.Těm co vydrží,to pomůže.Silnější,rychlejší a schopnější zůstanou.


Filip Šinko

Filip Šinko
Členem od: 05. 11. 2008
Příspěvků: 335

10. január 2012 16:02:21

Aha omlouvám se myslel jsem že reaguje na kubaturu spatně jsem si přečetl příspěvky


franta o

franta o
Členem od: 07. 02. 2009
Příspěvků: 119

10. január 2012 16:07:00

Tomáš Nováček, myslím si že cena hodinových sazeb strojů zůstane stejná,nehledě na cenu nafty.


Jan Čada

Členem od: 03. 01. 2008
Příspěvků: 776

10. január 2012 16:09:15

A můžou být i nižší.


Pavel Široký

Pavel Široký
Členem od: 14. 05. 2011
Příspěvků: 1180

10. január 2012 16:13:31

Dobrý den.Jak řeším vyšší ceny nafty.Nemůže být řeč o zvýšení hodinových sazeb.Tedy se alespoň snažím, o nasazení stroje,k danému úkolu ideálnímu.I k vlastním zakázkám(demolice), radši využiju minibagr.Rozbije méně,ale laciněji. Třeba na minibagru.Mám lžíci 60.Má objem 120litrů.Traktor lžíce 60,objem 180litrů.Minibagr má třetinovou tonáž,přitom dvoutřetinový objem lžic.Nediskutuji o síle a dosahu.Recept na vyšší náklady?Přemýšlet


franta o

franta o
Členem od: 07. 02. 2009
Příspěvků: 119

10. január 2012 16:22:01

Nechci taky diskutovat o síle,dosahu atd.. ,ale nestačí třeba tomu většímu bagru dát větší lžíci a už jsou počty zase jinde.


Pavel Široký

Pavel Široký
Členem od: 14. 05. 2011
Příspěvků: 1180

10. január 2012 17:19:33

Dobrý den.Co třeba dát na ten větší bagr,lžíci šíře 80,90.To se pak výkop 60 kope o mnoho rychleji.Máte pravdu.To je to,o čem jsem psal.Přemýšlet


franta o

franta o
Členem od: 07. 02. 2009
Příspěvků: 119

10. január 2012 18:17:17

Dobrý den,nechci se tady dohadovat od toho jsou tady jiní.Příště aspon zadejde že jde o výkop šíře 60cm.Pochopil jsem že máte mini na demolice, tot vše


Pavel Široký

Pavel Široký
Členem od: 14. 05. 2011
Příspěvků: 1180

10. január 2012 18:31:15

Dobrý den.Ale já jen uváděl příklady jak ušetřit naftu.Prostě použít správný stroj,na správnou práci.Menší na malou.Větší na velkou.To u nás v Kocourkově neumíme.


Aleš Rudolf

Aleš Rudolf
Členem od: 09. 03. 2009
Příspěvků: 449

10. január 2012 20:51:04

Koukám tady to zase jedehappyAle je pravda ze ta hodinovka za traktor 650 při ceně 36 korun za litr nafty a 3 měsíční bankovní bezplatnou službou(splatnost faktur) je o ničem Je to jen pro bohatou firmu( 8let mě uplně stačíto to není podnikání ale živoření). To radši budu dělat svoje akce i třeba stím minibagrem a do většího nepolezu.Je pravda traktoru je tady na Chebsku moc.


Martin Horáček

Členem od: 25. 12. 2010
Příspěvků: 95

10. január 2012 20:53:27

Na rostoucí náklady je nejlepší zdražit. Pár příkladů ze svého oboru: pekaři... se dohodly, mlékaři... se dohodly, zemědělci... se dohodly, dodavatelé živočišných surovin... se dohodly a výrobci krmiv pro psy... se nedohodly a vyrábí se za ceny, které tady byly před deseti lety.
A stavebníci se taky nedohodly.
Bohužel pro Vás všechny.


Pavel Široký

Pavel Široký
Členem od: 14. 05. 2011
Příspěvků: 1180

10. január 2012 20:59:22

Dobrý večer.Bohužel to si říká víc lidí.A dnes je přetlak i v minibagrech.Třiměsíční splatnost je fajn.Máme i šestiměsíční.Nebo se nám vysmějou.


Aleš Rudolf

Aleš Rudolf
Členem od: 09. 03. 2009
Příspěvků: 449

10. január 2012 21:00:27

Ano Stavebníci se taky nikdy nedohodnou to samé jako dopravci taky nekonečnej přibehsad


Aleš Rudolf

Aleš Rudolf
Členem od: 09. 03. 2009
Příspěvků: 449

10. január 2012 21:06:46

Jj já vím že mají i 6 měsícu splatnost to rovnou fakuju já beru vše za hotové.Ještě malej dotázek (dnes už je to jedno stejně asi budu končit)Kde na to berete peníze to takhle sponzorovat?6měsícu.Asi vím taky jsem to tak dělal ale schválněhappy


Pavel Široký

Pavel Široký
Členem od: 14. 05. 2011
Příspěvků: 1180

10. január 2012 21:16:41

Dobrý večer.Kde na to beru.Od zákazníků co platí.Je to boj.Šest měsíců nečekáme rádi.Ale když nebudu já,rád počká jiný.U některých zákazníků to tak je.Už jsem se smířil.


Aleš Rudolf

Aleš Rudolf
Členem od: 09. 03. 2009
Příspěvků: 449

10. január 2012 21:26:20

Děkuji tak je to stejné jako dříve u mě .Po nocích a tam kde platí na ruku at mám v pondělí na naftu pro velkou firmu která chce splatnost Min 3 měsíce a sazbu na hod. na prd .


Pavel Mach

Členem od: 06. 04. 2008
Příspěvků: 1851

11. január 2012 12:22:47

6 měsíců splatnost??? Nasra... Ani náhodou. A do mě jste rejpali když jsem říkal že jedu jen za hotové. Dají vám někde na benzínce splatnost 6 měsiců? Nebo snad v servisu? Počká 6 měsíců sociálka zdravotka a finančák? Takhle to přece nejde dělat. Jak už jsem tu psal kdejakej živnostník si vydělá víc a to mu stačí jen brašna s nářadím a ne bagr za mega. Zlatý domkáři... Jak se hned líp spí když víte že vám nikdo nedluží a když to vidím tak ještě lépe se spí když nedlužíte naopak vy nikomu. Je to asi rok co jsem tu říkal že bude hůř a je. A musím opět říct to samé. Bude ještě hůř. Je třeba skoncovat s těmahle vychcánkama....


Pavel Široký

Pavel Široký
Členem od: 14. 05. 2011
Příspěvků: 1180

11. január 2012 13:13:15

Dobrý den.Ti vychcánkové taky občas čekají,na peníze od svých zákazníků.Už víc jak rok čekáme na doplatek 120tisíc,od firmy co stavěla FVE.Můžu se stavět na hlavu.Když nemají,taky čekaj.Vy jste domkař.Tam to funguje jinak.Já vyrazím k dlouhodobému zákazníkovi,i on se v této době zasekne.Když někoho najmu,taky čeká až to přijde mě.Ze svého to platit nemůžu.Tyhle silácký slova,můžete použít na konečného zákazníka.Ale já mám řvát na mistra,stavitele,dispečera?Koho mám chytit pod krkem.


Aleš Rudolf

Aleš Rudolf
Členem od: 09. 03. 2009
Příspěvků: 449

11. január 2012 16:21:14

No jenže mezi domkařema taky přibejvá tech neplatících atd.Jednu celou sezonu jsem pracoval jen po barákách a docela to šlo. Jenže bud jsem nestíhal a nebo seděl bez práce doma a to při stroji na uvěr nebo se zaměstnancem prostě nejde.Jinak kté benzínce oni vám naftu daj na fakturu měsíc splatnost.Taky jse mi taková nabídka dostala tenkrát do rukou .Řikám si hurá mužu sponzorovat no jenže to mělo jeden háček .Takovejma pidi písmenkama dole napsáno. Vámi určená měsíční litráž PHM při neodčerpání nebo odebrání vám bude stejně fakturována.Takže smlouva letěla směr koš.


Pavel Mach

Členem od: 06. 04. 2008
Příspěvků: 1851

11. január 2012 19:39:17

Pavel Široký - V první řadě chytte pod krkem toho kdo je podepsaný na objednávce a do druhé ruky majitele firmy. Je nemyslitelné a hloupé se vymlouvat na to že mě nezaplatili tak já nezaplatím dál těm pode mnou.Pokud vy si mě například objednáte a budete se mi vymlouvat že Vám také neplatí tak co mě je po tom? Proč já mám trpět za to že Vy máte dlužníky??? Zkuste říct na sociálce, zdravotce nebo na té benzínce že vám neplatí at taky počkají. Nebo jděte do samoobsluhy a řekněte jim že nákup uhradíte až vám zaplatí za práci. Tuhle lavinu přece nemůžete podporovat. Ani nevíte jak jsem rád že mě netlačí žádné splátky a podobně a nemusím přistupovat na tyto ubohé praktiky velkých firem. Tyto velké firmy s jejich trapnýma řečma se nám snaží vnutit že oni nás spasí že bez nich padneme na hubu a hlavně že tento systém neplacení je přece normální a běžný. NE NENÍ. Normální je za objednané služby a zboží zaplatit ihned. A pokud na to nemám tak to nedělám.


Pavel Mach

Členem od: 06. 04. 2008
Příspěvků: 1851

11. január 2012 19:42:32

Aleš Rudolf - za tu dobu co to dělám mám mezi domkářeme 600 korun. A té rodiny mi bylo až líto tak to ani nijak nevymáhám. Asi jsem jinej ale jsem schopnej ty trubky ze země vyhrabat kdyby mi někdo nezaplatil.


Pavel Široký

Pavel Široký
Členem od: 14. 05. 2011
Příspěvků: 1180

11. január 2012 19:57:33

Dobrý večer.Já nevím jak vy pane Machu.Ale já nemám čas na výlety po Evropě.Většina velkých stavebních firem,má zahraničního majitele.Jednat jak vy radíte,s dispečerem nebo stavitelem?Vy žijete na jiné planetě.Nejste z Hoštic?


Pavel Mach

Členem od: 06. 04. 2008
Příspěvků: 1851

11. január 2012 21:33:07

Pavel Široký - nevím proč z toho děláte kovbojku a za každou cenu se mě snažíte zesměšnit. Proč pokládáte takto hloupej dotaz? I když má firma zahraničního majitele tak je někdo kdo ji v CR zastupuje a někdo kdo si Vás jedná. Je to celkem logické že? Firma jsou jen konkrétní lidi a s těma jednáte. Ne s fiktivní "firmou" Jo a já bych si třeba čas na takovej výlet rád udělal. Z bagru nic nevyřešíte....


Aleš Rudolf

Aleš Rudolf
Členem od: 09. 03. 2009
Příspěvků: 449

11. január 2012 21:48:38

Ale je pravda že spousta firem si dává do obědnávek (platební návaznost)asi nějaká finta při které se nemusí platit dál nebo co.


Pavel Široký

Pavel Široký
Členem od: 14. 05. 2011
Příspěvků: 1180

11. január 2012 22:00:25

Dobrý večer.Pane Machu.V této zemi nefunguje nic,jak by mělo.Já a můj společník včas platíme leasing,výplaty,sociálku a vše potřebné.Platební morálka některých našich zákazníků,se nám nelíbí.Mám kolem sebe spoustu podobně postižených lidí.Nemáme šanci s tím mnoho udělat.I když se snažím zákazníka prolustrovat,když zaplatit nechce,tak nezaplatí.Jsme v kontaktu s vymahačem.Něco nám vymohl.Něco ne.Váš recept funguje možná u vás.Nelze to aplikovat všude.Každý leden si slibuju,že budu opatrnější.Stejně určité procento kšeftů,je nezaplaceno.Nijak velké číslo,přesto bolí.Opakuji.Vaše způsoby nelze aplikovat na každého.


Pavel Mach

Členem od: 06. 04. 2008
Příspěvků: 1851

12. január 2012 16:41:30

Jde to omezit skoro k nule. Je jen na Vás a každém jak moc chce riskovat. Já třeba dělat větší kšeft tak jedu na zálohy. Nedá první a končím. Raději oželím málo než riskovat ještě víc.


Jirka B.

Jirka B.
Členem od: 19. 12. 2010
Příspěvků: 93

12. január 2012 17:31:39

Pane Machu je vidět že nejste žádná firma ale jen nějakej pučmidrátek. Jinak by jste věděl že to jak to popisujete tak to skutečně nelze aby fungovalo. Zálohu Vám dá tak nejakej soukromník a aby jste se jentak sebral a odjel od práce když Vám někdo hnet nezaplatí? Tak to by jste dlouho nedělal. Radeji vyndejte počítač ze zásuvky a bude to nejlepší.


emil cat

Členem od: 29. 08. 2008
Příspěvků: 336

12. január 2012 18:25:00

trochu teorie a trochu praxe.Kde na to beriem? zoberiem uver so splatnostou 2-3 roky-mám na naftu,mzdy,leazing,opravy ,či nejaký materiál ,nemožem fungovat tak ,že zaplatím až ked mne zaplatia,tiež ma občas obabru ,potom chvílu nerobím ,či robím na zálohy ,potom sa pozviecham ,znovu začnem ,do čím vačších rizík idem tým mám viac práce,ale aj o viac možem príst ,akonáhle začnem hovorit o zálohách ,odstupuju ,objednaju ma len ked už nemožu nikde inde íst .Skušam kadečo,vyhrážky,sudy,exekucie ,niektorí sa zlakne ,iný kruti ,ale neznášam dohadovanie ,odpuštanie dph,hotovosti na ruku.-to radi robia domkári ...radšej jednám s firmami ,aj ked si dávam bacha s ktorými ,ale najviac odrbávaju takí tí domkári ,slabší ,malé sro-čky ,tá vačšia firma akosi vždy doplatí....


Martin Horáček

Členem od: 25. 12. 2010
Příspěvků: 95

12. január 2012 20:56:09

Když už jste ťukli problém kde šetřit náklady, překvapilo mě, že se nikdo z Vás neozval, že má vlastní čerpačku... Obzvlášť ve Vašem oboru, kde je nafta jeden z hlavních nákladů.
My používáme malou i pro těch pár strojů, které máme. I při našich dost malých odběrech z velkoskladu šetříme 10-12% oproti ČS. A navíc jako malý bonus odpadá někým zmiňovaná platba na ruku u benzinky...


Zbyšek Pantůček

Členem od: 31. 07. 2008
Příspěvků: 727

12. január 2012 21:29:46

Přeci bych řekl, že čerpačky má vcelku dost zemařů, ale je otázka zda oficiálně, či jinak, protože z toho mohou být taky problémy ohledně uskladnění NM. Jinak lidi, za kolik tak běžně dáváte do rozpočtů ukládku výk.zeminy? Mám na mysli ukládku 1m3 zeminy bez dopravy. Dotaz je dost obecně znějící, protože se nechci vysloveně rozepisovat, tak schválně...


Jan Křesťan

Členem od: 05. 08. 2009
Příspěvků: 1442

12. január 2012 21:37:38

tak ja osobne mam vlastni deponku, ale snazim se material zuzitkovat, nekdo tezi svah a nekdo chce svah doplnit, aby mel stejnou vysku zahrad, zatim z 90 % se to povedlo zkoubit a vetsinou se najde nejaky clovek, co toho veme moc tak prubezne celej rok. Jinak nejlepsi volba je piskovna pobliz.


Nové příspěvky k tématu mohou být vkládány pouze na konec příspěvků: přejít pro vložení