Téma: Cat 438c záhadné startování

Autor

Správa

Adam Kučera

Adam Kučera

Členom od: 03. 03. 2018
Príspevkov: 5

05. marec 2018 19:41:27

Čus
Jak na potvoru mě potkala závada, ale divná. Dneska jsem po dlouhé době vyrazil provětrat traktor, klasika domkaři už cítí oblevu a tak volaj, přijedu na figuru čekala mě káva což bylo příjemné. Po dlouhé době normální lidi. Zdechnul jsem motor a šel dát kávu, jenže asi po 20 min už jsem nenatočil, motor měl snahu ale jako když je vybitá baterka, takže jsem prolezl kostry a startér vše ok. Zajel jsem tedy pro novou baterii přímo do catru, ta co tam byla stará cca 8 let takže jsem investoval. Přijedu načenej že teď už to bude dobrý, jenže ono prd stroj startoval pořád jako při vybité baterce. Takže znova kostry a startér všechno v pořádku. No nastartoval jsem úplnou náhodou, při startování jsem se omylem opřel o páku na přední lžíci a mašina chytla na brnk. Dneska jsem celej den laboroval co to může být, náplně všechno mám vyměněné. Když vypnu motor tak natočím jen když chytnu za některou páku ať na předek nebo na podkop jako kdyby tomu bránil nějaký tlak nevím. V catru taky moc nevěděli. Nestalo se to někdy někomu? Nebo co by mohl být problém? Mě napadá hydr. čerpadlo že nějak brání motoru ve startování.Jen nechci zbytečně rozebírat půl traktoru a nosit na repas díly které jsou ok... Buda rád za každé rady. Děkuji A.K.


martin jancek

martin jancek
Členem od: 06. 11. 2011
Příspěvků: 76

05. marec 2018 21:07:37

Zdravim,ja som mal podobny problem na kracajucom rypadle.Problem bol v piestovom hydraulickom cerpadle.Studeny startoval normalne ,ale potom uz bol natlakovany system tak uz nechcel


Adam Kučera

Adam Kučera
Členem od: 03. 03. 2018
Příspěvků: 5

05. marec 2018 22:16:45

Aha, zítra ráno hned vyzkouším. Ale jak to tak vypadá čeká mě repas hydr. čerpadlasad. Díky za info.


milan Kovář

milan Kovář
Členem od: 06. 09. 2008
Příspěvků: 255

06. marec 2018 21:23:38

kdysi jsem podobnou závadu řešil u kloubového nakladače JCB. Byl tam špatný odtlakovací ventil, který uvolní tlak aby se dalo s čerpadlem zatočit při startu. Byl ovládaný servotlakem od čerpadla. Vyměnilo se to a od té doby OK.


Adam Kučera

Adam Kučera
Členem od: 03. 03. 2018
Příspěvků: 5

06. marec 2018 21:38:36

Tak dnes proběhl studený start a chování je stejné tzn: točí jak při vybité baterce. Zítra zajedu do Catu a kouknu tam na schéma toho čerpadla, a objednám ten ventil. Jen doufám že půjde, aby nebyl k mání jen s čerpadlemhappy. Zatím mockrát děkuji za cenné rady. Určo dám vědět. A.K


Pavel Široký

Pavel Široký
Členem od: 14. 05. 2011
Příspěvků: 1180

07. marec 2018 07:38:28

Dobrý den. Co to zkusit od starteru .A vůbec kolem elektriky. A nebo kupujte a kupujte


Ondřej Kaiser

Ondřej Kaiser
Členem od: 30. 06. 2011
Příspěvků: 424

07. marec 2018 20:07:32

Pane Široký,pán ale psal že když se opřel o jakoukoliv páku hydrauliky bagr nastartoval na brnk,to by znamenalo že je chyba někde v hydraulice jelikož při aktivaci jakékoliv funkce dojde k odlehčení motoru,tím pádem bude zdřejmě trvale sepnutá.


Pavel Mach

Členem od: 06. 04. 2008
Příspěvků: 1851

07. marec 2018 20:12:08

Startér také zdarma není....


Pavel Široký

Pavel Široký
Členem od: 14. 05. 2011
Příspěvků: 1180

07. marec 2018 20:16:10

Dobře. Tohle mě staré Béčko dělalo také. Zopakuji rady co dostal. Čerpadlo. Fajn asi mě čeká repase. Ventil. Ano. Hned ho objednám. Já píšu klid a rozvahu. Starter je základ. Že točí, neznamená, že při zátěži dokáže to co vyndaný .A ty jejich repase. Uhlíky a barva. Nejlépe servis. Chytit chlapa za ruku a po práci ať se staví. Co vám budu vykládat


Pavel Široký

Pavel Široký
Členem od: 14. 05. 2011
Příspěvků: 1180

07. marec 2018 20:21:10

Jen mě tu chybí ty šťastné konce. Jen tak pro poučení. Že by se ti dotyční ozvali. A napsali co to bylo. Jenže většinou zalezou do ulity


Adam Kučera

Adam Kučera
Členem od: 03. 03. 2018
Příspěvků: 5

07. marec 2018 23:50:52

Ahoj, prosím jen ať se to tu nezvrhne v minové pole. Co jsem zapomněl zmínit startér jsem cca 2,5 roku zpět dával z Catu nový. Vždy když měním olej tak rovnou prohlídnu i vše okolo, jestli něco někde neteče, štekry, řemeny, chladič, kabely od startéru atd... Prostě takové ty běžné kontroly co všichni známe. kabely na cívce mám pevně dotaženy a vazelínkou ošetřeny, vím co umí (NE)kontakt. Jako jo náhoda je blbec, zítra vyndám startér a kouknu na uhlíky a vyzkouším jak točí. Nějak ale nechci věřit že by s ním něco mohlo být, protože jakmile vezmu za jakoukoliv páku tak točí naprosto normálně. Dnes jsem vůbec neměl čas zavítat do Catu a ani se věnovat opravě, jelikož jsem celý den lítal s odtahovkou pač včerejší počasí dalo lidem zabrat a mě takyhappy. Žádný strach do ulity se nestáhnu, sám nesnáším nedořešené problémy na fórech, takže postupem času jsem dám průběh opravy, co bylo rozbité, co jsem vyměnil a čísla dílůhappy. Zatím ahoj A.K


Přidat příspěvek k tématu