Téma: DH 112 vývod na HRK

Autor

Správa

Martin Horáček

Členom od: 13. 01. 2010
Príspevkov: 41

13. január 2010 21:08:40

Ahoj, už dva dny jsem majitelem bagru DH 112. V dohledné době mám v plánu vyrobit zařízení pro manipulaci s železničními pražci. Budu potřebovat zapojit dvojčinný píst. Na rameni mám vývod na kladivo (dvě trubky). Kde mají tyto dvě trubky páku?


Franta H.

Franta H.
Členem od: 24. 12. 2009
Příspěvků: 53

13. január 2010 22:46:53

Pod levou nohou máš takový dvojpedál / houpačku /, tím se pouští tlak do potrubí ke kladivu.
http://www.rentexc.cz


Daniel xdand

Daniel xdand
Členem od: 13. 09. 2007
Příspěvků: 248

14. január 2010 15:30:51

jen si dej pozor jestli jedna ztěch trubek není pouze spatečka na DH co sem měl tak ta jedna trubka byla napojena přimo spatky do nadrže si ce to bylo asi dodatečně upravené ale jen tak pro jistotu


Martin Horáček

Členem od: 13. 01. 2010
Příspěvků: 41

14. január 2010 17:47:19

Ahoj, díky za odpovědi. Sice budu vypadat jako blbec, ale stejně se zeptám... pokud je jedna trubka přívod a druhá odvod oleje, dvojčinný píst tam dát nemůžu. Musel bych tam dát jednočinný. Jednočinný mi ten pražec sevře, ale když ho budu chtít pustit,musím tomu pístu pomoct... jest tak?


Daniel xdand

Daniel xdand
Členem od: 13. 09. 2007
Příspěvků: 248

14. január 2010 19:00:11

ano


Franta H.

Franta H.
Členem od: 24. 12. 2009
Příspěvků: 53

15. január 2010 20:06:51

Dan má pravdu, pokud na tvém DHáčku bylo namontováno kladivo dá se předpoládat, že odvod oleje bude sveden přímo do nádrže, nicméně to je dodatečná úprava a každý stroj / DH / měl v originále zapojení vývodu pro přídavné zařízení, na které se dal připojit dvojčiný válec. Podívej se pod kabinu na rozvaděč, na jedné sekci bude zaslepen vývod, pokud trubku, která jde přímo do nádrže připojíš k tomu zaslepenému vývodu, bude stroj fungovat s dvojčiným válcem bez problému. Možná by bylo lepší si o tom popovídat po telefonu, pokud budeš mít zájem zavolej na 602 525276.
http://www.rentexc.cz/Rent_ext_Novinky.asp


Martin Horáček

Členem od: 13. 01. 2010
Příspěvků: 41

15. január 2010 21:33:54

Díky moc za ochotu, přes víkend na to mrknu a v pondělí, v úterý bych zavolal. Předešlý majitel na něm kladivo nikdy neměl a nezdá se, že by tam někdy předtím bylo.
Teď trochu prózy:déháčko sem si koupil na hraní - potřebuju udělat asi kilometr polních cest, takže hlavní náplň bude bagrování. Do něčeho modernějšího sem jít nechtěl jednak kvůli pořizovací ceně a jednak kvůli nákladům na opravy. Myslím, že déháčko není úplně "z papíru"... koneckonců tyhle stroje postavili republiku. Ještě si koupím buldozer détíka na rozhrnování kamene a bude to staveniště jak ze sedumdesátých let big-smile
A ještě jednu věc, když už jste tak ochotní (možná je to do jiného vlákna, ale nenašel sem takové). Jaký je vlastně správný postup pro stavění cesty? Myslím složení. Mám informaci, že do kufru na spodek se dává "něco" aby neprostupalo bláto, potom velký kámen 4-6cm, potom jemnější kámen aby se vyplnili díry na povrch slabá vrtstva prosívky... některé úseky budou z železničních pražců, v tom případě se vynechá jemný kámen a prosívka... Nebo stačí pražce usazovat jen na písek?


Jaroslav Kučera

CAT 428 D
Členem od: 27. 11. 2007
Příspěvků: 241

15. január 2010 22:33:13

to "něco" je např. geotextilie. Dává se to poměrně hodně. A jen do Písku bych nedoporučoval - voda s tím udělá své...

CAT 428 D, CAT 305C CR - http://www.zemnipracekucera.wbs.cz


Martin Horáček

Členem od: 13. 01. 2010
Příspěvků: 41

27. január 2010 01:27:18

Tak jsem se k důkladnému prozkoumávání déháčka zatím nedostal. U nás mrzne až praští... teď aktuálně máme -16 o víkendu bylo -21... nic příjemného, takže sem jen vyndal baterky a dolil fridex.
Co se týká té goeextilie... předpokládám, že je to to samé co se dává na zahradu pod mulčovací kůru. Pokud ano, tak to nevidím jako úplně nejlepší nápad... textilie se trhá (nedá se po ní s ničím přejet, natož s buldozerem) a časem jí na zahradě stejně začne prorůstat tráva. Když už bych tam dával něco podobného uvažoval bych spíše o materiálu ze kterého se šijí obří vaky. Ale stejně sem tím "něco" myslel, nějaký nerost... snad břidice, nebo nějaký recyklát nebo něco takového.
Ještě jedna drobnost ať už bude cesta formou štěrk+pražce nebo jen štěrk budou po ní jezdit těžké stroje (vojenské)


kanita noor

Členem od: 24. 12. 2014
Příspěvků: 1

24. december 2014 10:27:33

I contacted the former owner and apparently it makes someone from New Jičína. Contact will be said on Monday. If we get one, so I write. A quick is said lenhoff. According to the pictures I found on the net but I do not think so.

kanita


Přidat příspěvek k tématu