Téma: TP na Fernec 860

Autor

Správa

Anonymní - Petr HK

Členom od: 06. 10. 2002
Príspevkov: 3814

10. január 2007 09:02:51

Dobrý den, nevím proč, ale muj dotaz ze včerejška někdo odstranil z této listárny. Netušil jsem, že se ptám na něco, co se v této listárně nesmí ?!

Potřebuji poradit, přiští týden mi přivezou Fermec 860 z Anglie. Je to rok výroby 2000. Jak je to teď s TP a kdo mi ho může vystavit? Nechci mít problémy.


Anonymní - Kohlschein

Členem od: 06. 10. 2002
Příspěvků: 3814

10. január 2007 09:36:19

Autorizovaným dovozcem stroju Fermec je firma Kohlschein s centrálou v Brně. Podívejte se na www.kohlschein.cz. Tam máte veškeré kontakty.


Anonymní - Karel

Členem od: 06. 10. 2002
Příspěvků: 3814

10. január 2007 11:49:37

Přidám se s otázkou, co stroje, které jezdí v ČR a nemají TP ?


Anonymní -

Členem od: 06. 10. 2002
Příspěvků: 3814

10. január 2007 12:13:52

Nikdo to nesmazal, dotaz lze najit o neco nize. Automaticke razeni dotazu je posledniho data, proto dotaz neni uz prvni, protoze jsou pred nim aktualnejsi.


Anonymní -

Členem od: 06. 10. 2002
Příspěvků: 3814

10. január 2007 17:37:33

Stroj vyrobeny do 1. poloviny roku 2001 nemusi mit TP. Pokud ale nekdou touzi tak ho mit muze.


Anonymní -

Členem od: 06. 10. 2002
Příspěvků: 3814

10. január 2007 21:24:47

Vyrobený nebo přihlášený v ČR do provozu? To je to jak si to kdo vysvětlí, a od toho se odvíjí i otázka s RZ a následně placení povinného ručení? Je pravda že tomu zatím nikdo nerozumí, ani policie. Proto jezdí i nové stroje "jako" bez TP a RZ!
Pavel
PS:a ještě ..... fin. úřad říká: (vytrženo z kontextu) za vozidlo, nebo zařízení využívané k výdělečné činnosti opatřené RZ je povinnost platit příslušnou silniční daň! Tak jak to ve skutečnosti pánové poslanci myslely?


Anonymní - Slavo

Členem od: 06. 10. 2002
Příspěvků: 3814

10. január 2007 21:46:40

Zdravím všetkých bagrystov.
Zatial nevlastným rýpadlonakladač, ale od jara o niečom uvažujem. Momentálne pracujem v lese a vlastním LKT ktoré tiež nemá TP ani RZ. Cestnú daň za stroj, ktorý strávy na vozovke iba čas potrebný k presunu z pracoviska na pracovisko je blbosť, takže ju neplatím.
Avšak povinné poistenie (v prípade nehody) mám v poisťovni uzatvorené... (Ako traktor bez ŠPZ)


Anonymní - Mirek.P

Členem od: 06. 10. 2002
Příspěvků: 3814

11. január 2007 12:47:47

Zdravím, situace je doopravdy dost nepřehledná a těžko se asi najde někdo, kdo by tady dal jednoznačné odpovědi.

Je pravda, že každý nový stroj by mněl již dlouo být už s TP a RZ. Nicnéně né všichni stroje přihlašují / daně /.

Co se týče starších strojů, které nejsou ani registrované, ani namají nějaký druh TP, jsou tu zhruba tři možnosti, jek věc zkusit řešit:

1 / schválení stroje pomocí STK - některé STK už umí dohledat podklady v archivech a na základě nich pak vystavit TP.

2/ TP Vám může vystavit autorizovaný dovozce stroje - pokud stroj byl v minulosti schválen
a dovozce ńemá propadlou platnost tohoto schválení.

3/ můžete se pokusit vyjednat tzv. zvláštní užívání komunikace, které mohou vydat příslušné odbory dopravy / tam kde se vydávají TP na auta /.

Další možností je samozřejmě schválení přez STK / u současně probíhajících dovozů /za předpokladu, že máte TP k tomuto stroji z jiného státu EU - je to úplně stejné jako u aut.


Anonymní - Ondřej Hájek, hajek@bagry.cz

Členem od: 06. 10. 2002
Příspěvků: 3814

11. január 2007 15:40:13

Dobrý den, Váš předchozí dotaz opravdu odstraněn nebyl.

Na základě žádosti jednoho ze čtenářů jsem loni povinné doklady prověřoval u p. Nováka z Ministerstva dopravy. Zde jsou jeho informace:

Stroje před 1. 7. 2001:
Nepodléhají registraci, musí mít TECHNICKÉ OSVĚDČENÍ (do r. 1995 lidová tvořivost dovozců, po r. 1995 jednotný formulář technického osvědčení). Dnes ho vydá příslušný odbor dopravy. Musí se dokázat, že vozidlo bylo typově schváleno. Může pomoci Státní zkušebna zemědělských, potravinářských a lesnických strojů, která vyhledá typové schválení v databázi a zhotoví jeho kopii. Slovenské UNC prý nemá šanci, podklady zůstaly na Slovensku, na některé typy vydá náhradní doklady Tesas Top Nepomuk.

Stroje po 1. 7. 2001:
Musí mít TECHNICKÝ PRŮKAZ a být zaregistrovány. Stroje nepodléhají žádným pravidelným prohlídkám a na RZ se tudíž nevylepují žádné známky. Tzv. doregistrace byla zrušena a žádné sankce nehrozí.

TECHNICKÝ PRŮKAZ se dá získat dvěma způsoby. Buď je stroj zakoupen od oficiálního dovozce, potom by měl být typově schválený Ministerstvem dopravy a právo vydat technický průkaz má dovozce. Nebo se jednalo o individuální dovoz, u kterého je potřeba individuální schválení, které provádí příslušný odbor dopravy. K tomu je potřeba předložit alespoň nějaké doklady ze země původu.

I neschválené samojízdné pracovní stroje je možno na komunikacích provozovat, a to v rámci zvláštního užívání komunikace, což je možno vyřídit opět na místním odboru dopravy.

Když to shrnu, při silniční kontrole je nutno kromě dokladu o povinném ručení předložit také technické osvědčení nebo technický průkaz nebo doklad o zvláštním užívání komunikace.

V případě dotazů můžete p. Nováka kontaktovat na tel. 225 131 498.


Anonymní - LÁĎA

Členem od: 06. 10. 2002
Příspěvků: 3814

12. január 2007 10:41:46

Dobrý den, konečně něco přínosného. Já mám také dotaz. Mám ve firmě tři asi 15 let staré maringotky, které potřebuji tak jednou za rok převézt ze stavby na stavbu za autem. TP ani RZ samozřejmě nemají. Můžu s nimi jezdit, aniž by se moji řidiči nemuseli mít strach, že příjdou o body. Poraďte.


Anonymní - LÁĎA

Členem od: 06. 10. 2002
Příspěvků: 3814

15. január 2007 10:10:42

Tak koukám, že jsem se radoval předčasně. S maringotkama mi asi nikdo neporadí? Co třeba pan Hájek nebo Mirek.P. Ti se v tom vcelku vyznají.


Anonymní - Ondřej Hájek, hajek@bagry.cz

Členem od: 06. 10. 2002
Příspěvků: 3814

15. január 2007 14:33:33

Pokud s Vašimi maringotkami budete jezdit Vy, tak Vaši řidiči určitě nemusí mít strach, že přijdou o body happy Maringotky bez dokladů a RZ rozhodně nemají na veřejné komunikaci co dělat. S pozdravem


Anonymní - Mirek.P

Členem od: 06. 10. 2002
Příspěvků: 3814

16. január 2007 11:25:53

Zdravím kolegu.

Já bach to zkusil u STK, mají zkušenosti a hlavně umí najít lecos v archivech a dát to na základě toho značky.

I stroje, které se u nás prodávali dříve, museli mít v době svého prodeje nějaké doklady, na základě kterých pak mohli jezdit po silnici. Je jen třeba je najít.

Doufám, že budete úspěšný.


Anonymní - LÁĎA

Členem od: 06. 10. 2002
Příspěvků: 3814

17. január 2007 10:34:49

Mirku diky za radu, už jsem s nima mluvil a prý by to neměl být problém. Tak uvidíme


Přidat příspěvek k tématu